Az alábbi tartalom archív, 10 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
A dizájnőrület néha egészen hajmeresztő megoldásokat produkál! Még egy hétköznapi villanykapcsolóból is igazi „csodaságot”, lehet csinálni, nézzük a legőrültebbeket.
A borítóképen: A félreértés kizárt, a villanykapcsoló tervezőjének az üzenete egyértelmű: itt megfutamodni nem lehet, maximum lekapcsolni a világítást!
Érteni véljük a jó szándékot, de hát a funkcionális bóvli kegytárgyak kitalálásának is van határa! Ezúttal a készítő túl messzire ment, még ha a jó szándék vezérelte is!
Nem kell bajlódni a villanykapcsoló keresgetésével. Egyszerűen csak felakasztod a kabátod a fogasra és felkapcsol a lámpa. Energiatakarékos is, mert távozáskor biztos, hogy lekapcsol. De mi van azokkal, akik nem ismerik a rendszert? Nos, azok kutathatnak rendületlenül a villanykapcsoló után.
Erről a kreációról a Millendorfi Vénus jut elsőre az eszünkbe. Felvetődik a kérdés: vajon a Krisztus előtti korban is mindennapos volt az elektromosság használata?
Az ellenség megtévesztése. Mire megtalálod a kapcsolót, még ott van a komoly fejtörés, hogyan működik? A közepét hiába nyomogatod.
Ezt a kis szellem alakú kapcsolót a gyerekek ijesztgetésére találták ki. Az ötletgazda Tim Holley, az energiahatékonyság jegyében készítette el a kapcsolót, és Tio-nak nevezte el. Ha a villany egy óránál kevesebb ideig van bekapcsolva, akkor mosolygós zöld arcocska figyel vissza a gyerekekre. Ha négy óráig nem kapcsolják le, az arcra döbbenet ül ki, majd az eszköz sárgára vált, végül, ha nyolc óránál tovább működik, a kapcsoló ábrázata dühös lesz, színe vörösre vált. Ilyen formán igyekeznek a gyerekeket a környezettudatos viselkedésre nevelni.
A sznobok villanykapcsolója kristály, amely jól megy az ékszerekhez. No comment!
Újévi malacpersely helyett jön az energiahatékony villanykapcsoló. Dobj be egy húszast, és öt percig fényeskedik neked. Bizony sokba kerül az örök világosság! Abba már bele sem merünk gondolni, hogy mi van akkor, ha elfogy az apró...
Ez a villanykapcsoló is a vendégeknek szól. Annyira értékes – hiszen aranyból van -, hogy plexi mögött kell tartani! Ha nem lenne világos elsőre, akkor eláruljuk, hogy egy távirányítóval van dolgunk, amellyel a kanapén ülve kapcsolhatjuk le és fel a világítást. Más kényelmi funkció nem fért bele az egyébként igen drága eszközbe.
Az igazi fekete doboz. Úgy látszik a dizájnerek fantáziája is lassan kimerülőben. Visszatérünk a régihez, a retróhoz. Lehet, hogy a villanyszerelő iparban is újra trendi lesz a bakelit?
Nincs is szükség már „megfogható” kapcsolókra. A virtuális világ a szobánkba is beköltözhet egy okos eszköz segítségével. Az elkerülhetetlen jövő egyre közelít!
A megszállott játékosok kedvence a billiárdasztalt formázó villanykapcsoló.
A videójátékokon edződöttek könnyebben működésbe tudják hozni a joystick bizonyos állásával elérhető kapcsolót.
Han Solo aktuálisabb, mint valaha. Ki ne szeretne hát egy ilyen kapcsolót?!
A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. A VL elsődlegesen a villanyszereléssel, épületvillamossági kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, karbantartók, társasházkezelők és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, előírásai, problémái és megoldásai iránt.
A VL előfizetési díja egy évre 9950 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 20 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.