Barion Pixel

Villanyszerelők Lapja

A megjelenések éves ütemezése a Médiaajánlat oldalon található.

Villanyszerelők Lapja 2007. július-augusztus

Kisfeszültségű villamos berendezések szabványsorozata

Lieli György |  9700
1 5 (1)

A 2007. júniusi lapszám az MSZ EN 60439-1:2000 (Kisfeszültségű kapcsoló- és vezérlőberendezések) szabványsorozat 1. részét, a „Tipizált és részlegesen tipizált berendezések” című szabványlapot tárgyalta. Most a sorozat többi – fontosnak ítélt részét vesszük sorra. A szakrendi besorolás: 29.130.20. MSZ EN 61439-3:1995 Kisfeszültségű kapcsoló- és vezérlőberendezések 3. rész: Szakképzetlen személyek által hozzáférhető kisfeszültségű kapcsoló- és vezérlőberendezések egyedi követelményei. Elosztótáblák. A szabvány előzménye az MSZ 4826:1979 (Elosztótábla műszaki követelményei és vizsgálati módszerei) volt, ma már nem hatályos. A tárgyalt szabványlap magyar nyelven hozzáférhető.

Csatlakozó-berendezések üzembiztonsága IV.

Mikor szükséges a túlfeszültség elleni védelem?

Ádám Zoltán |  3906

Cikksorozatunkban ideje feltenni a kérdést, hogy a fogyasztói hálózatokon mikor válik szükségessé a túlfeszültségek elleni védekezés. A védekezés szükségessége – részben a már tárgyalt szempontok alapján – a következő szempontokhoz kötődik.

A termékdíj és az építőipar

Ilonka Mária |  3841

A környezetvédelemben az 1990-es évek elején a magyarok még nem is sejtették, hogy milyen veszélyeket rejtenek a savas esők, még keveset beszéltek a szmogriadókról. A jelenséget, amelyet napjainkban globális felmelegedésként aposztrofálnak, az emberiség saját ipari termelése következményeként, illetve a környezeti erőforrásoknak egy irracionális felhasználása révén saját maga idézte elő.

„Autonóm” ház projekt

Dibáczi Zita |  3356

A megújuló energiaforrások piacképessége és hosszú távú alkalmazhatósága egyre inkább a figyelem középpontjába kerül, ugyanis megfelelő technológia és optimális földrajzi elhelyezkedés kombinációja révén ígéretes lehetőség nyílik költségcsökkentés elérésére, nem is beszélve a környezetvédelmi hozadékról, mely egyenesen hozzájárulhat egy cég-imázs kialakításához, a jövőre nézve pedig a fenntartható energiagazdálkodáshoz.