Barion Pixel

Villanyszerelők Lapja

Villamos biztonsági vizsgálatok és átalakítást követő ellenőrzések

Megjelent a VL nyári összevont lapszáma!

2024. augusztus 5. | VL online |  2147 |

Villamos biztonsági vizsgálatok és átalakítást követő ellenőrzések

A napelemes rendszerek telepítéséről gyakran esik szó különböző cikkekben és előadásokon, azonban a villamos biztonsági vizsgálatokról, különösen a műszeres mérésekről, viszonylag kevés. A VL július-augusztusi számában olvasható, a fotovoltaikus rendszerek vizsgálatáról szóló cikkünkkel ezen kívánunk változtatni.

Írásunkban sorba vesszük, hogy mit és hogyan kell vizsgálni a PV-rendszerek esetében, ismertetjük, hogy milyen szabványok vonatkoznak a vizsgálatokra, részletezzük, hogy az egyes méréseket hogyan kell elvégezni és hogy ezekhez milyen műszerre lesz szükségünk.

A VL hasábjain éppen 4 évvel ezelőtt jelent meg a Mire jó a túlfeszültség-védelmi eszköz? című írás, amely azt igyekezett tisztázni, hogy a túlfeszültség-védelmi eszközök milyen jellegű túlfeszültségek ellen képesek védelmet nyújtani. A mostani lapszámban arra a lényegesen bonyolultabb kérdésre keressük a választ, hogy a kiépített túlfeszültség-védelmi rendszertől mennyire hatékony védelmet várhatunk el.

A Villanyszerelők Lapja 2024/7-8. számában, fentieken túl választ adunk egy olyan villanyszerelői kérdésre, amely egy 1974-ben létesült családi ház fogyasztásmérője előtt lévő 1x25 A névleges áramú kismegszakító 1x32 A-erse való cseréje kapcsán fogalmazódott meg, mégpedig, hogy milyen szabályai vannak egy ilyen átalakítással járó beavatkozásoknak?

Szó lesz továbbá a gyorsneutronos, nátriumhűtésű atomerőmű működéséről, ismertetjük a jótállás szabályainak változását, az áttekintő táblázatunkban pedig az UGR≤19 káprázáskorlátozottságú LED-mélysugárzókat hasonlítjuk össze.

Beleolvasok

A tartalomból:

  • Benyák László: Fogyasztásmérőhely II. Javítást, átalakítást követő ellenőrzés
  • Oláh Csaba: PV-rendszerek villamos biztonsági vizsgálata
  • Hazai innováció: magyar gyártású vészvilágitó-rendszer
  • Kb. 2000 lm fényáramú, UGR19 káprázáskorlátozottságú, 4000 K-es LED-mélysugárzók áttekintő táblázata
  • Slezsák István: A napelemes áramtermelés jelene és jövője
  • Változtak a jótállás szabályai
  • Kruppa Attila: Mennyire hatékony védelmet várhatunk el a túlfeszültség-védelmi rendszertől? I.
  • Hárfás Zsolt: Az atomenergetika „Szent Grálja”
  • Ezt láttam – mekkmester megoldások

A nyári összevont lapszámunk olvasásához tartalmas kikapcsolódást kíván a szerkesztőség!

A VL 2024/7-8. száma augusztus 6-án jelenik meg és kerül a terjesztőkhöz, legkésőbb a 33. héten minden előfizetőhöz meg kell érkeznie az újságnak. 

 

A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. A VL elsődlegesen a villanyszereléssel, épületvillamossági kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, karbantartók, társasházkezelők és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, előírásai, problémái és megoldásai iránt.

A VL előfizetési díja egy évre 9950 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 20 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.

Érdekel az előfizetés →

Beleolvasok →

 

FelülvizsgálatVillanyszerelők LapjaVL

Kapcsolódó