Kiterjesztett valóság a villamos hálózatokon
2016. december 14. | Lantos Tivadar | 2520 |
Az alábbi tartalom archív, 8 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
A villamos ipar számos szektora kamatoztathatja a kiterjesztett valóság által kínált új opciókat, kezdve a középfeszültségű kapcsolóberendezések tervezésétől, karbantartásától és telepítésétől a felsővezetékek tervezésének elemzéséig.
A technológia egyre elterjedtebbé válik, és szerencsére semmi jele a folyamat lassulásának. Így tehát az előrelátó közművállalatoknak érdemes kiaknázniuk az új módszerben rejlő lehetőségeket, amellyel eddig ismeretlen funkciókat fedezhetnek fel.
A kiterjesztett valóság alkalmazásának előnyei:
Biztonság: a technológia könnyen követhető, vizuális, részletes üzemeltetési eljárásokat és kulcsfontosságú üzeneteket biztosít, amellyel csökkenthető az emberi mulasztás eshetősége. Segítséget nyújt az üzemeltetőknek abban, hogy egy adott feladat elvégzéséhez a legmegfelelőbb és legbiztonságosabb berendezést tudják kiválasztani. Az AR továbbá információt nyújt a meglévő közművezetékek és föld alatti közművek elhelyezkedésére vonatkozóan, ami később a munkások eszközein is megjeleníthető, így nyújtva vizuális segítséget számukra. Képzés és karbantartás: a munkások a technológia vizuális utasításait követve könnyedén elsajátíthatják az új feladatok elvégzésének és a termékek karbantartásának módját. Modellezés és konfiguráció: a berendezések gyorsan és könnyen megtervezhetők, illetve módosíthatók, látványterveik pedig szintén egyszerűen elkészíthetők. A HD 3D technológiával minden részlet aprólékosan megjeleníthető.
Dokumentáció: az információgyűjtés új formája a hagyományos módszerekkel kombinálva még jobban elmélyítheti a felhasználói ismereteket.
Gazdaságos és hatékony: az AR a racionalizálással csökkenti a költségeket ‒ a munkásokat megfelelő forrásokkal és információkkal látja el, amivel nemcsak egyszerűbbé teszi a feladatokat, de növeli a gépek hatékonyságát, csökkenti az újratervezés miatti plusz-, illetve a fenntartási költségeket, emellett az AR-modellezésnek köszönhetően előre megbecsüli a költségvetést.
A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. A VL elsődlegesen a villanyszereléssel, épületvillamossági kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, karbantartók, társasházkezelők és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, előírásai, problémái és megoldásai iránt.
A VL előfizetési díja egy évre 9950 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 20 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.
Átviteli hálózatEnergetikaErőművekErősáram