Készül a Tesla Sziget
2016. december 14. | Lantos Tivadar | 3293 |
Az alábbi tartalom archív, 8 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
A világhírű Tesla vállalat legújabb projektje a 100%-ig napenergiával működő sziget lesz.
A SolarCity és a Tesla szoros együttműködésbe kezdett, aminek első gyümölcse az Elon Musk által pár hete prezentált napelemekből álló háztető lett. Nemrég a Tesla felvásárolta a SolarCityt, majd jövőbeni közös tervként bemutatták a 100%-ig napenergiával működő szigetet. A Tesla egyre kisebb hangsúlyt fektet az autóiparra, ugyanis inkább egy fosszilis energiától mentes, tiszta jövőt biztosító céggé szeretne átalakulni. Ezt bizonyítja következő projektjük is, aminek keretében az amerikai Szamoa egyik szigetét, Ta'ut állítanák át kizárólag napenergiára. A SolarCity szerint a kis szigetnek már régóta komoly gondjai vannak az energia előállításával. Ez most örökre eltűnhet. A tervek szerint 1,4 megawattos napelemekre lesz szükség ahhoz, hogy a sziget áramigényét az utolsó cseppig megújuló forrásból biztosítsák. Természetesen biztonsági tartalékról is gondoskodnának a tervezők, azaz ha nem működnének a napelemek, a Tesla Powerpack óriás akkumulátora három napig biztos energiafedezetet jelentene. A napenergián kívül a projektben egyéb fejlesztéseket is kitűztek célul, mint például, hogy a sziget 600 lakójának egy új kórházat, iskolát, tűzoltóállomást és rendőrőrsöt építsenek.
A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. A VL elsődlegesen a villanyszereléssel, épületvillamossági kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, karbantartók, társasházkezelők és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, előírásai, problémái és megoldásai iránt.
A VL előfizetési díja egy évre 9950 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 20 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.
EnergetikaErőművekNapenergiaZöld energia