Napelemes csónak kel át az óceánon
2016. június 13. | Lantos Tivadar | 1925 |
Az alábbi tartalom archív, 8 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
Két kansasi barát elhatározta, hogy elindítanak egy napelemes csónakot Bostonnál, hogy átkeljen az Atlanti-óceánon. Június elsején elindult a robotkapitány által vezetett Solar Voyager, és most már több mint 320 kilométert megtett keleti irányba. Még senki se tette meg ezt az utat pusztán napenergia segítségével.
Autonóm járművek már keltek át az Atlanti-óceánon, de a Liquid Robotics által 2012-ben megépített Wave Gliders hajók a hullámok energiáját csapolták meg, nem a napfényt, ráadásul a komoly szakértelemmel bíró vállalat projektje igen nagy támogatást is kapott, a letesztelt megoldásokat pedig végül szabadalmaztatták. Isaac Penny és Christopher Sam Soon ezzel szemben támogató nélkül, boltban bárki által megvehető alkatrészekből, hobbiból építették meg a Solar Voyager csónakot. Ezzel négy év ment el, és kansasiként még csak azt sem mondhatják el magukról, hogy a tengerészet a vérükben lenne. A Solar Voyager úti célja Portugália, ott fogja begyűjteni Penny és Sam Soon valamikor októberben, ha a csónakot nem támadja meg egy cápa, és nem töri össze egy nagyobb méretű hajó.
A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. A VL elsődlegesen a villanyszereléssel, épületvillamossági kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, karbantartók, társasházkezelők és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, előírásai, problémái és megoldásai iránt.
A VL előfizetési díja egy évre 9950 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 20 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.