Kenguru, a magyar elektromos autó
2014. február 14. | 444.hu | 2589 |
Az alábbi tartalom archív, 9 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

A kerekesszékes emberek nem könnyen közlekedhetnek a nagyvilágban. Egy magyar találmány viszont segíthet ezen: az Egyesült Államokban gyártott Kenguru elektromos autót a mozgáskorlátozottak is könnyen használhatják.
A jó sok éves eredeti ötlet Kissároslaki Istvántól ered, akinek viszont nem volt elég pénze ahhoz, hogy megjelenjen a csodaautóval a piacon. Egy amerikai ügyvéd, Stacy Zoern, aki egy izombetegség miatt lebénult, 2010-ben megtalálta a Kengurut a neten, és rájött, hogy pont erre van szüksége. Meggyőzte Kissároslakit, hogy vigye a céget a texasi Austinba.
Sokáig, ketten keresték a befektetőket, majd múlt hónapban a cég bejelentette, hogy elkezdődik a Kenguru gyártása az USA-ban, és előrendelhetők az első autók, amik 1-1,5 év múlva lesznek készen.
A Kenguru 2 méter hosszú és 1,5 méter magas, azaz kisebb, mint egy Smart. Nincsen benne ülés, a kerekesszékes sofőrnek csak be kell gurulnia hátul. A kocsit helyi közlekedésre tervezték, legfeljebb 40 km/órával képes menni, kb. 100 kilométerig.
A Kenguru ára 25 ezer dollár (kb. 5,7 millió forint) lesz, de mivel környezetkímélő, így adókedvezményes, és nem kell hozzá benzin, nem olyan vészes.
A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. A VL elsődlegesen a villanyszereléssel, épületvillamossági kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, karbantartók, társasházkezelők és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, előírásai, problémái és megoldásai iránt.
A VL előfizetési díja egy évre 7990 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 20 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.