Barion Pixel

Villanyszerelők Lapja

Villámvédelem

Villámvédelmi kockázatkezelés III.

A kockázatkezelés dokumentálása

2016/11. lapszám | Kruppa Attila |  1864 |

Figylem! Ez a cikk 8 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

Villámvédelmi kockázatkezelés III.

A villámvédelmi kockázatkezeléssel foglalkozó mini-cikksorozatunk első két részében röviden bemutattuk a kockázatkezelési modellalkotást, áttekintettük a kockázatkezelési paraméterek csoportosítását, meghatározásuk lehetőségét. A harmadik, befejező részben a kockázatkezelés dokumentálásának szenteljük figyelmünket.

Dokumentálás

Szerencsére egyre többek számára nyilvánvaló, hogy a kockázatkezelést – mint a norma szerinti villámvédelmi terv részét – dokumentálni kell, és ez nem pusztán annak kinyilatkoztatását jelenti, hogy „a kockázatkezelést elvégeztük, a megállapított villámvédelmi intézkedés LPS …”. A dokumentálás követelménye nem öncélú, és nemcsak annak igazolására szolgál, hogy a tervező ténylegesen elvégezte a kockázatkezelést, hanem arra is, hogy lehetővé tegye a későbbi villámvédelmi felülvizsgálatokat. Ezért is kerültek bele a kockázatkezelési dokumentáció minimális tartalmi követelményei már a Villamos TvMI első kiadásába is: az F. melléklet 1.3.1. pontja felsorolja, hogy a kockázatkezelési dokumentációnak tartalmaznia kell:

  • a kockázatkezelés tárgyát képező építmény azonosítását lehetővé tevő rövid leírást (fekvés, szerkezeti kialakítás, funkció),
  • a kockázatkezelés tárgyát képező építmény esetében fennálló lényeges veszteségtípusokat, amelyek alapján a villámvédelmi intézkedések alkalmazásának kötelezettsége előállhat,
  • a kockázatkezelés alapján a kockázatkezelés tárgyát képező építményre meghatározott villámvédelmi intézkedéseket,
  • a kockázatszámításokhoz felhasznált paramétereket olyan részletességgel, hogy az lehetővé tegye a villámvédelmi felülvizsgálatok során annak megállapítását, hogy az építmény jellemzői változtak-e olyan mértékben, amely szükségessé teszi új kockázatkezelés elvégzését.

A felsoroltak (az első két pont és a negyedik) ha nem is nevesítik, de utalnak arra, hogy a kockázatkezelési modellalkotásnak meg kell történnie.

A cikk még 14 999 karakternyi szöveget tartalmaz.

A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.

Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, .

1 cikk 950 Ft

Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?

950 Ft-ért online bankkártyás fizetéssel, megvásárolhatja és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!

Megveszem
ezt a cikket

1 lapszám 1950 Ft

Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?

1950 Ft-ért online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.

Megveszem
ezt a lapszámot

1 éves előfizetés 9950 Ft

Legyen ön is előfizetőnk!

A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.

Érdekel az
előfizetés

DokumentálásKockázatkezelésVillámvédelem

Kapcsolódó