A megjelenések éves ütemezése a Médiaajánlat oldalon található.
Villanyszerelők Lapja 2005. január-február
Néhány szó a földelésről
Dr. Fodor István
|
71 643
6 4.75 (4)
Süllyeszthető szerelvénydobozok
netadmin
|
3029
Milyen szerelvénydobozzal szereljünk
Mucsi Gyula
|
17 137
2 5 (2)
Áram-védőkapcsoló
netadmin
|
23 834
3 5 (1)
Elöljáróban engedtessék meg egy szakmai szóhasználati javaslat. Az MSZ 2364 szabvány fogalom meghatározásai alapján közvetlen érintés elleni védelem, illetve közvetett érintés elleni védelem a szabatos szóhasználat. Véleményem szerint az alakilag hasonló, több szavas megnevezés hétköznapi használata nehézkes. Ezért ott, ahol a hivatalos eljárás nem követeli okvetlenül meg, javaslom, hogy továbbra is - a közvetett érintés elleni védelem szabványos kifejezése helyett - a szokványos érintésvédelem kifejezést használjuk. Nem elfeledve, hogy a szokványos szóhasználat nem engedhető meg mindig, például szabványszöveg idézése, hivatkozása esetében stb.
A gázérzékelésről, a gázjelző rendszerekről I.
netadmin
|
4174
1
Álmennyezet
Kruppa Attila
|
4934
Villanybojlerekről általában
Misinkó Sándor
|
9244
3 5 (2)
A fényreklámokról
Bodrogi Tibor
|
3764
1
A mai modern belvárosi utca már elképzelhetetlen tündöklő színekben sziporkázó fényreklámok nélkül. E berendezések alapja a fényforrás, amely kereskedelmi forgalomban alig kapható, különleges gyártási körülményeket igénylő, nagyfeszültségű neoncső. A továbbiakban e gázkisülés elvén működő, hidegkatódos fénycső lesz cikksorozatunk főszereplője.
Olvasói oldal
...egy régi vállalkozó
|
2854
Tisztelt Szerkesztőség! Több esetben foglalkoztak már az ELMŰ által követelt regisztrációs minősítéssel, de tudomásom szerint megnyugtató megoldás még nem történt. Húsz éve vagyok önálló vállalkozó és nagyon sok feladatot megoldottam már az évek során. Nem hiszem, hogy a mérőhely kiképzése jelentette volna a szakma csúcsát eddig sem. Amivel rendelkezem: villanyszerelő szakmunkás bizonyítvány, ebből mestervizsga, technikusi végzettség, felvonószerelői szakmunkás bizonyítvány, ebből mestervizsga, elektromos szabványossági felülvizsgálati jogosítvány, és ez mind nem elég ahhoz, hogy egy fogyasztó mérőhelyet kialakítsak. Ez felháborító! Úgy érzem, akadályozza az ELMŰ a tevékenységemet, hiszen az Állam által kiadott vállalkozási engedély villanyszerelési tevékenység komplett elvégzésére szól. Ezt a feladatot oktatták az iskolában és a mestervizsgára való felkészülésen is. Ebből a Kormány által felhatalmazott bizottságok előtt vizsgát tettem, sikeresen. Felháborító, hogy ezeket egy szolgáltató vállalat (ELMŰ) felülbírálhatja, és semmibe veszi. Kitalálták a regisztrációs számot, amivel kialakítottak maguknak egy klikket, akiknek állandó megbízást biztosítanak és kapcsolatuk oda-vissza gyümölcsöző. Egyébként a mérőhelyek kialakítása ma már tényleg annyira problémamentes, hogy rosszul elkészíteni nehéz, hiszen az áramszolgáltatók által engedélyezett különböző cégek termékeit lehet beépíteni, melyek komplett rendszerek (alátét táblák, moduláris egységek). Miért nem bélyegezhetem én le az általam készített szabványos fogyasztás-mérőhely igénybejelentését regisztrációs szám nélkül? Ha nem felel meg, akkor indokolják meg. Ott a bélyegzőm adószámmal, címmel, vállalkozói számmal. Megjegyzés: utána érdeklődtem, hogy hol lehetne ilyen számot igényelni, és a válasz az Iparkamarától is az volt, hogy jelenleg sehol, mert felfüggesztették a regisztrációs szám követelését, tehát a legjobb szándékkal sem tudnék ilyet kérni. Az ELMŰ pedig ma is kéri, ezek szerint törvénytelenül! Ez szerintem jogtalan, és Önök szerint? Budapest, 2005. január 3. Tisztelt olvasónk! A levelében megszólított intézményeket felkeressük és állásfoglalásukat rövidesen közzé tesszük!