Barion Pixel

Villanyszerelők Lapja

Tíz tipp, hogy senki ne bízzon többé benned CCTV telepítőként!

2024. november 14. | Szűcs Attila |  1162 |

Tíz tipp, hogy senki ne bízzon többé benned CCTV telepítőként!

Ha valaha gondolkodtál már azon, hogyan érheted el, hogy nyugodt életed legyen, és egyetlen ügyfeled se hívjon vissza, vagy azon, hogy minden projekted katasztrófába torkolljon, van egy jó hírünk! Íme 10 tökéletesen bevált lépés, amely garantálja, hogy a CCTV rendszer telepítése során mindenki rémálmává válj. Vessük bele magunkat, és tanuljuk meg, hogyan ne csináljunk soha többé egyetlen sikeres projektet sem!

1. Tegyél fel annyi kamerát, amennyi csak belefér – véletlenszerűen!

Miért is gondolkodnál el azon, hogy hová helyezd a kamerákat? Tedd őket oda, ahová épp eszedbe jut, hiszen kit érdekelnek a vakfoltok? Ki mondta, hogy nem tehetsz, kamerát egy hirdetőtábla mögé?

2. Pozícionáld a kamerákat a nap járásához!

Nincs is jobb, mint amikor a kamera folyamatosan rálát a napra, és az ügyfél annyit lát majd a felvételeken, hogy vakító fehérség borít mindent. Finoman buktasd a horizont fölé, kit érdekel a kamera alatti terület? 

3. Telepíts alacsony felbontású kamerákat – a retró menő!

HD? 4K? Ugyan már! Semmi sem fogható a klasszikus, alacsony felbontású kamerák bájához. Hiszen nincs is annál izgalmasabb, mint amikor az ügyfél próbálja kitalálni, hogy az a fekete pötty a képernyőn egy ember, egy kutya vagy egy galamb.

4. Vezetékeket? Ugyan, hagyd őket a szabadban!

A rendezetlen kábelezés művészete igazi szakmai bravúr. Csak képzeld el, milyen elégedett lesz az ügyfél, amikor a vezetékek szélben lengenek, esőben áznak, és bármikor ki lehet őket húzni egy óvatlan mozdulattal. Pro tipp: szerelj vezeték nélküli kamerákat és véletlenül se fordíts figyelmet a megfelelő IT háttérre!

5. Válassz olcsó, megbízhatatlan berendezéseket!

A minőség túl van értékelve! Minek költenél többet megbízható márkákra, amikor névtelen gyártóktól is vásárolhatsz. Aliexpress/free shipping? Ha a kamera három nap után tönkremegy, legalább újabb megbízást kapsz javításra, bár, ha követed a további öt lépést, úgysem hívnak fel. A profitmaximalizálás meg amúgy is divat!

6. Válassz kamerákat inkorrekt látómezővel!

Miért is vennéd figyelembe a látószögeket és a megfigyelt területeket? Ne vesztegesd az időd a DORI tanulmányozására. Ha választasz egy kellően nagy 105 fokos látószögű kamerát, amit a sarokba teszel, akkor úgysem mondhatja senki, hogy valamit nem lát. hiszen ott lesz minden a képen. Az nem a te hibád, ha a fantáziájukat nem használják!

7. Felejtsd el a megfelelő tápegységet!

Egy rosszul megválasztott tápegység garantálja, hogy a kamerák bármikor lekapcsolhatnak, amikor a legnagyobb szükség lenne rájuk. Minek vesződnél azzal, hogy este az infra miatt magasabb az áramfelvétel? Ha már a felsőbb ligában focizol, és PoE tápellátást használsz, akkor a legjobb, ha a 802.3at szabványú kamerát ráteszed nappal, egy 802.3af tápfeladóra, és simán eléred azt az eredményt, amit a fenti analóg időkben. De azzal tűnsz ki igazán, ha a teljesítménykeretet nem veszed figyelembe egy PoE switchen, csak azt, hogy elméletben és egyenként bármely portján le tud adni akár 30 W-ot.

8. Állítsd össze vissza az időt – csak hogy mindenki összezavarodjon!

A dátum és időpont szinkronizálása túl mainstream. Hagyd, hogy a rendszer a saját időérzéke szerint dolgozzon. Így senki nem fogja tudni, hogy a rögzített esemény tegnap történt-e vagy a jövőben fog megtörténni. Olyat véletlenül se állíts be az ügyfélnél, hogy NTP szerver, így mindig meg tudod az ügyfeleidet lepni azzal, hogy véletlenszerű időpontokban kimarad pár perc.

9. Ne foglalkozz az adatbiztonsággal – hagyd, hogy bárki hozzáférhessen a rendszerhez!

Jelszó? Miért lenne szükség rá? Ha mégis, hagyd az alapértelmezett belépési adatokat, hogy bárki kedvére beléphessen és azt tehessen, amit szeretne. Az ügyfeled hálás lesz, amikor egy kibertámadás után a rendszer használhatatlanná válik. Sőt segítesz rávilágítani, hogy az igénytelen rendszereden keresztül könnyedén haza lehet vágni egyéb rendszereit.

10. Kommunikációs minimalizmus– vagy még az sem!

Az ügyfél visszajelzése, kérdései? Ne pazarold rájuk az idődet! Hagyd, hogy a telepítés után találgassanak, hogyan működik a rendszer. Végül is, senkinek sincs szüksége használati utasításra, nem igaz? Pro tipp: soha ne dokumentálj le semmit, elég, ha a fejedben van minden, elvégre a memóriánk egy páratlan csoda.

 

A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. A VL elsődlegesen a villanyszereléssel, épületvillamossági kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, karbantartók, társasházkezelők és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, előírásai, problémái és megoldásai iránt.

A VL előfizetési díja egy évre 9950 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 20 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.

Érdekel az előfizetés →

Beleolvasok →

 

BiztonságtechnikaCCTVIP kamera

Kapcsolódó