Mentés tíz emelet magasból
2024. szeptember 2. | VL online | 903 |
Egy 30 méter magasságú nagyfeszültségű oszlopon lett rosszul munkavégzés közben egy szerelő, társainak biztonságosan kell lementeniük a földre, hogy mielőbb egészségügyi ellátásban részesüljön.
Ilyen váratlan esemény szinte bármikor megtörténhet, ezért az E.ON Hungária Csoport folyamatosan készíti fel szerelőit ezen helyzetek biztonságos kezelésére.
Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy több millió ügyfele számára biztosítsa a folyamatos áramszolgáltatást a Dunántúlon, Pest megyében és Budapesten. Ennek érdekében munkatársainak időnként extrém körülmények között kell helytállniuk, és baj esetén készen kell állniuk társaik megsegítésére is.
Az évenként elvégzett mászási-mentési gyakorlatok abban segítenek, hogy a szerelők számára rutinná váljon a veszélyhelyzetek kezelése és a mentőkészülékek használata. A gyakorlatokat az E.ON nagyfeszültségű oszlopokon beavatkozásokat végző főelosztó-hálózati és munkavédelmi specialistái közösen dolgozták ki, és együttesen felügyelik azokat a végrehajtáskor.
A vállalatcsoport látványos videón mutatja be hogyan történik a mentés a szédítő, tízemeletes magasságban.
A több mint 30 méter magas oszlopokon dolgozók által használt biztonsági eszközök is tükrözik ennek a munkának a veszélyeit: a szerelők multifunkciós teljes testhevedert viselnek, akár 100 méter hosszú mászókötelet, 250 kilogramm terhelést is kibíró függőlétrákat és többek között feszültségkémlelő készülékeket használnak testi épségük megóvására.
Az E.ON Hungária Csoport kiemelt feladatának tekinti a biztonságos munkavégzés megteremtését valamennyi szakembere számára, akik közül az áram- és gázhálózatot építő, karbantartó munkatársak különösen veszélyes körülmények között dolgoznak. A rendszeres képzések, a speciális védőfelszerelések és a prevenció mind hozzájárulnak ahhoz, hogy megelőzzék a súlyos baleseteket.
Mivel foglalkoznak az E.ON főelosztó-hálózatért felelős munkatársai?
A vállalatcsoport szolgáltatási területén található több mint 12 ezer nagyfeszültségű (132 kV-os) oszlopból álló hálózat teljes felügyeletét, karbantartását, valamint rekonstrukcióját és építését látják el. Részt vesznek a madárvédelmi munkákban is, továbbá az extrém időjárási körülmények okozta üzemzavar elhárítást is ők végzik, akár 100 méteres magasságban.
Teljes testheveder, az életmentő megoldás
A szerelők egyik legfontosabb munkabiztonsági eszköze a teljes testheveder, amelyhez leesésgátló védelemmel felszerelt mászókötél tartozik. Ezek legfőbb funkciója a mászás és a mentés biztonságának elősegítése. Ezek együttesen akadályozzák meg, hogy a szerelők lezuhanjanak, vagy egy esetleges zuhanás során maradandó sérülést szerezzenek, ráadásul a munkavégzéshez szükséges eszközök feljuttatásában is segít nekik.
A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. A VL elsődlegesen a villanyszereléssel, épületvillamossági kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, karbantartók, társasházkezelők és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, előírásai, problémái és megoldásai iránt.
A VL előfizetési díja egy évre 9950 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 20 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.
ÁramszolgáltatóBalesetKözműszolgáltató