MSZ HD 60364-6:2007 szerinti villamos berendezés ellenőrzésének elkészítése
Navigálás a változó előírások tengerében 40. rész.
2016/6. lapszám | Rátai Attila | 14 345 |
Figylem! Ez a cikk 8 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
Több mint három évvel a „Navigálás a változó előírások tengerében” cikksorozat első cikke után hajónk sok zátonyt kikerülve, vihart túlélve továbbra is szeli a vizeket. A matrózok jutalmul bármit kérhettek, és ők kértek is. Ezért beszéljük át a dokumentálásra vonatkozó előírásokat, és a jegyzőkönyv készítésére is írunk majd példákat.
Be kell vallani, hogy ez jogos kérés, hiszen elég meglepő hajónaplókkal találkozunk az MSZ HD 60364-6:2007-et illetően. Most átte-kintjük az vonatkozó alapelveket és megnézzük, hogyan kell a jegyzőkönyveket elkészíteni.
Az örökös dilemma
Ha elmegyünk az orvoshoz egy teljes felülvizsgálatra, akkor a kivizsgálás nem fog csak a tüdőnkre vagy a szívünkre korlátozódni, a fejünk búbjától a lábunk kisujjáig kivizsgálnak, majd kapunk egy jelentést az eredményekről. Ehhez hasonló az MSZ HD 60364-6:2007 szerinti villamos berendezés első ellenőrzésének jelentése. A villamos berendezést illetően ez a szabvány teljes körű ellenőrzést ír elő, amelynek során sok olyan vizsgálatot is el kell végezni, amely az érintésvédelmi felülvizsgálatnak nem része.
A szabvány – most már nem fogom mindig kiírni, hogy az MSZ HD 60364-6:2007, hanem egyszerűen csak szabványként hivatkozom rá – részletesen felsorolja, hogy milyen szemrevételezéses és műszeres vizsgálatokat kell elvégezni.
Alapvető hiba, hogy ezeket a vizsgálatokat a kollégák nem sorolják fel, és a minősítésüket sem adják meg. Ha ez kimarad, akkor nem a szabvány szerinti a vizsgálatunk. Olyan ez, mintha a páciens teljes körű kivizsgálásából kimaradna a látás és a hallás vizsgálata. Nézzük akkor meg, hogy milyen részei vannak az alapdokumentációnak, és mire ügyeljünk, miközben megírjuk.
Magyarországon vannak berögződött szokások, amik nem ellentétesek a szabvánnyal. Ezeket figyelembe vesszük a mostani cikkben. Szeretnénk leszögezni egy fontos tényt: nem szándékunk szabályokat alkotni vagy azt a látszatot kelteni, hogy ez az egyetlen út. Csupán egy megoldást szeretnénk ismertetni, úgy, hogy közben a szabvány alapelveire is felhívjuk a figyelmet. Mindezt úgy, hogy mondanivalónkat megfűszerezzük a magyar szakemberek szokásaival.
A cikk még 22 250 karakternyi szöveget tartalmaz.
A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.
Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, itt tud bejelentkezni.
Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?
950 Ft-ért online bankkártyás fizetéssel, megvásárolhatja és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!
Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?
1950 Ft-ért online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.
Legyen ön is előfizetőnk!
A Villanyszerelők Lapja egy havi megjelenésű épületvillamossági szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.
DokumentálásFelülvizsgálatKLÉSZMSZ HD 60364