C+D Automatika, Ganz, MERUS, Phoenix Contact
Hírek, újdonságok
2021/9. lapszám | VL online | 1173 |
MBS RCMB 70 – szivárgóáram-figyelő, 3 év garancia a Ganztól, MERUS energiatárolók az ellátás biztonságáért, DC terhelésleválasztó-kapcsoló a Phoenix Contacttól.
MBS RCMB 70 – szivárgóáram-figyelő
Az áramváltóiról ismert német gyártó, az MBS új területre lépett be azzal, hogy megkezdte a szivárgó áram megfigyelését lehetővé tevő műszerének (Residual Current Monitor) forgalmazását. Ezeknek a telepített műszereknek a segítségével a szivárgó áram mértéke folyamatosan mérhető.
Az érték változásával a szivárgó áram növekedése már korai szakaszban felismerhető és jelezhető. Az RCD-vel ellentétben az RCM nem szakítja meg a tápellátást, csupán méri a szivárgó áramot és az információt a megfelelő felületen keresztül továbbítja. (Emellett az RCM-ek egy vagy több relékimenettel is rendelkeznek, amelyek felhasználhatóak megszakítók vezérlésére.) A szivárgó áram állandó felügyeletéhez ezért olyan eszközre van szükség, amely képes mérni a váltakozó és egyenáramú szivárgó áramokat. Ugyanakkor olyan opcióknak kell rendelkezésre állniuk, amelyek elnyomhatják a hamis riasztásokat. Ennek a két követelménynek felel meg az MBS AG új RCMB 70 szivárgóáram-megfigyelő eszköze. További információk a C+D Automatika Kft. munkatársaitól kérhetők.
3 év garancia a Ganztól
A GANZ Kapcsoló- és Készülékgyártó Kft. fontosnak tartja, hogy meglévő termékeinek műszaki színvonalát, működési megbízhatóságát folyamatosan fejlessze, még az olyan jól ismert és felhasználói körökben népszerű termékcsalád esetében is, mint a KK kézi működtetésű kapcsolócsalád.
Átgondolt, aprólékos, (nem teljeskörű) vizsgálatokkal is alátámasztott műszaki módosítások lehetővé tették, hogy a cég a termékcsalád valamennyi tagjának alkalmazására 3 év garanciát vállaljon. A döntéssel tovább kívánják növelni a partnerek bizalmát és elkötelezettségét egy jól bevált és megbízható hazai termék iránt.
MERUS energiatárolók az ellátás biztonságáért
A villamossági szakemberek számára 2021. január 8-a óta ismert és rettegett probléma a villamosenergia-elosztóhálózaton kialakuló blackout, azaz rendszerösszeomlás. Ez az esemény több mint egy órára 1,7 GW fogyasztó lekapcsolását okozta, ez a hazai fogyasztás 26%-a, szinte minden ipari fogyasztó.
Ma már nem kérdés, hogy lesz-e hazánkban blackout, csak az, hogy mikor és mekkora kiterjedéssel. A hiba elkerülhető a finnországi MERUS Power Dynamics Oy termékeivel. A Frost & Sullivan Innovációs díjjal kitüntetett aktív zavarszűrő után már 2016- ban elkészült az energiatároló, az ESS. A MERUS ESS rendszere egyaránt alkalmas zöldenergia-forrásokhoz menetrendtartásra, vagy akár 1–50 MW és 1–2 C tartományban az automatikus frekvenciaszabályozásra. További információ a Túróczi és Társa Kft.- től kérhető, az info@ttemi.hu elérhetőségen.
DC terhelésleválasztó-kapcsoló a Phoenix Contacttól
Elegendő egyetlen DC terhelésleválasztó-kapcsoló az inverterben? A szabványok oldaláról nézve: igen. Azonban a napelemekhez futó vezetékek akkor is feszültség alatt maradnak, ha a beépített DC leválasztókapcsolóval leválasztjuk az egyenáramú feszültségforrást az inverterről. Karbantartás, javítás, vagy bővítés esetén ezeket nem lehet feszültségmentesíteni. A megoldás egyszerű: egy DC terhelésleválasztó-kapcsolót kell telepíteni a napelemek közelében. A legjobb, ha ez a túlfeszültség-védelemmel együtt egy DC csatlakozódobozban kap helyet. Az úgynevezett DC String Box csatlakoztatásra kész és be van vizsgálva, így az inverterhez futó kábelek fektetése is egyszerűbb lesz, MPP-követő modulonként egy vezetékpár elegendő.